Budeme supermnohobuněční?

Ať otevřete kterýkoliv mediální kanál, tak se tam omílá krize současné euro-atlantické civilizace. Že na tom něco je, o tom snad už nepochybuje nikdo. Humanitní univerzity obsadili levicoví neomarxisté, kteří nenechají na našem historickém obrazu nic čistého. Můžeme za historický kolonializmus, oteplování a vymírání ledních medvědů. Být heterosexuálním bělochem není žádná sláva, teď jsou v módě menšiny a vzájemné multikulturní obohacování. Vy jste sezdaní a žijete ještě v rodině? Ale jděte, to jste hodně pozadu. A sex? Raději zpytujte svědomí, komu jste před lety sáhl na koleno, či nedej bože i někam dále.
Je to bláznivá doba, chce se pousmát. Ale všechny bláznivé doby byly současně i nebezpečné a nekončívaly dobře. Globalizace neznamená jen to, že budeme jíst stejné jogurty a pít stejnou colu. Multikulturní masa má pak také stejné potřeby a názory. A je lépe ovladatelná. V pseudovolbách pak také zvolí tu elitu, která ji vytvořila. Každý by chtěl být součástí elity. A když to nejde ekonomicky, tak aspoň názorově. Vždy je dobré být ve velké bublině. Když se s nimi budu hádat, tak svou situaci rozhodně nezlepším. Vědí o mně všechno ze sociálních sítí, mé kroky sledují tisícovky kamer, identifikují mě na letištích a nádražích. Už mě mají, jen jsem ještě nevystoupil z davu.
Stane se s námi to, co se kdysi přihodilo buňkám? Kdysi jsme byli jednobuněční a svobodně jsme se proháněli po světě. Víc jsme se shromažďovali v místech, kde byla hojnost potravy. Kolonie buněk začaly postupně spolupracovat, až se spojily v mnohobuněčné organizmy. A tím zmizela rovnost. Někdo musel zajišťovat přijímání potravy, transport energie a někdo vyměšování. A někdo to vše řídil. Buňky postupně neměly na výběr, začal to určovat genetický kód. Bude se takto strukturovat i naše společnost?
Elity to řídí a zformují si nás. Nervovými vlákny medií nám budou přicházet povely, co máme dělat a názory, které máme převzít. Každý budeme mít svoji úlohu, ten zásobování, vývoj technologií, jiný trávení a někdo vyměšování odpadků. Jedinci – buňky, které by nepracovaly v rytmu organizmu, natož aby něco chtěly samy, ho ohrožují a musí být odstraněny. Na to máme imunitní systém. Aby obnovil harmonii a pohodu. Nemáte pocit, že už to nastává?
A kdo bude řídit elity? Kdo řídí náš mozek a všechno to, co nás napadá? My sami? No nevím…..