Vratislav Hlubucek - osobni stranka

Přehledy:

Na této stránce najdete vzdělávací přehledy základních dat z různých oborů. Většinou mají charakter souborů Excelu ve kterých jsou kromě základního přehledu i odkazy na net, kde si můžete přečíst podrobnější údaje. K jejich správné činnosti je však většinou potřeba při otvírání souboru povolit činnost maker, pomocí kterých je realizována funkčnost. Také k tomu abyste mohli přímo z Excelu získat netový odkaz je třeba povolit z něho přístup na net, pokud to váš firewal zakazuje. Nejvhodnější je si excelovský soubor stáhnout na svůj počítač a používat ho dle potřeby.

Historie světa a lidstva
Více než 8000 dat z historie, bitev a objevů. Monarchové i prezidenti ovlivňující naše osudy. Narození a úmrtí významných osobností. Vše uspořádáno chronologicky a opatřeno odkazy na internet, kde čtenář najde podrobnější popis událostí, většinou na wikipedii. Pokud povolí makra může z velkého množství dat vytvářet tematické výběry podle let, zemí a nebo kategorií. Vhodné pro zájemce o historii a studenty nebo při zpracování seminárních prací. Zkuste, co vše jste už z dějepisu zapomněli. Historie je také dostupná na mých stránkách jako aplikace v Javě nebo přímo on-line aplikace (starší verze v PHP). "Otevřít / stáhnout soubor historie.xls"

Vitaminy, aminokyseliny, minerály, enzymy, alkaloidy, sacharidy ...
Chcete získat přehled o důležitých látkách v našem životním prostředí? Vždyť hrají důležitou roli i v našich životech. Tento souhrn poskytne nejen základní soustředěnou informaci a možná podnítí i k hledání podrobnějších informací v internetových odkazech. Možná pomůže i zlepšit vaši životosprávu. "Otevřít / stáhnout soubor oligografie.xls"

Potíže při nedostaku vitaminů a minerálů
Znáte jaké potíže vám může způsobit nedostatek nebo i přebytek různých vitaminů a minerálů? Najdete je v přiloženém souboru spolu s přehledem všech vitaminů a základních minerálů a stopových prvků. Zvolíte příznaky potíží a zobrazí se vám možné příčiny. "Otevřít / stáhnout soubor potize.xls"

Sledování nutriční hodnoty stravy a její analýza
Chcete si hlídat svou váhu a mít přehled o tom kolik energie, ale i jiných důležitých živin sníte? Potom je LINIE určena právě vám. Umožní vám sledovat svou dení stravu a uchovat souhrnný záznam za mnoho dní. Program může současně užívat více uživatelů identifikovaných svou vlastní zkratkou. Kromě zkratky zadáte své pohlaví, hmotnost a to jestli pracujete fyzicky. Skladbu vašich jídel vybíráte z bohaté nabídky. Program sleduje spotřebu: množství potravy, energie, tuků, sacharidů, bílkovin, vlákniny, cholesterolu, vápníku, magnezia a železa. Informuje vás (i graficky) o dodržování či překračování doporučených limitů. Program pracuje korektně v Excelu 2007, ve starších verzích se mohou objevovat problémy. Uvítám upozornění na chyby mailem. Děkuji. "Otevřít / stáhnout soubor linie.xls"

Německé názvy českých obcí
Řadu století s námi na našem území žili němečtí spoluobčané. Navzájem jsme se kulturně i technologicky ovlivňovali, spolupracovali jsme i soupeřili. Vystřídala se období lepší a horší, avšak celkově lze toto soužití hodnotit pozitivně. Bylo by proto škoda, kdyby německé názvy obcí upadly v zapomnění.Cílem tohoto přehledu je umožnit i orientaci v starých písemných pramenech a mapách. Umožňuje u většiny obcí zobrazit jejich polohu na mapě. "Otevřít / stáhnout soubor německe_nazvy_obci.xls"